Investujte peníze
Chcete zbohatnout? Investujte půjčené peníze
Investice

Chcete zbohatnout? Investujte půjčené peníze

Už vás nebaví, jak vaše úspory znehodnocuje inflace? Přemýšlíte, jak bojovat proti klesající hodnotě peněz? Pravděpodobně uvažujete o investování. Chcete, aby se vaše investice zhodnocovali o více než pouhých pár procent ročně? Poradíme vám, jak na to.

Pokud čtete tyto řádky, tak jste se pravděpodobně rozhodli vzít osud do svých rukou a začít investovat. Jak na to, abyste nevydělali pouze pár drobných ročně? Není žádným tajemstvím, že Donald Trump většinu svého nemovitostního portfolia nakoupil za půjčený kapitál. Stejného triku pak využívá i celá řada společností. Když investují do svého růstu, používají v drtivé většině půjčených peněz a využívají tzv. pákového efektu. Když se tak může chovat současný americký prezident a celá řada firem, nevidím důvod, proč byste je nemohli napodobit také. Je možné využít celou řadu možností.

Pákové obchodování

Pokud vás zajímá investování do cenných papírů, kryptoměn nebo třeba měnových párů, klasickou cestou je využití služeb nějakého brokera chcete-li zprostředkovatele. U těchto společností si standardně otevřete obchodní účet, kam si zašlete peníze a prostřednictvím obchodní platformy můžete ihned začít investovat.

Tito brokeři zpravidla nabízej možnost pákového obchodování. Tzv. obchodování na margin znamená, že si můžete vybrat u konkrétního obchodu páku např. 20–100 a podle vámi zvolené páky budou investovány v konkrétním poměru vaše peníze a peníze brokera. Při páce 50 tak bude na každou vaši tisícikorunu investovat do stejného obchodu 50 tisíc i broker.

Díky pákovému obchodování tak můžete na jednotlivých obchodech (na popisovaném 50x) zvýšit mnohonásobně svůj potenciální zisk. Nevýhodou samozřejmě je, že pokud neodhadnete směr pohybu daného instrumentu, stejným poměrem rovněž roste výše ztráty.

Úvěr na obchodování

Obchodování na burze není v ČR doposavad rozšířeno podobně jako na západě, proto ani nenajdete příliš mnoho bankovních domů, které by tuto službu nabízely. S pár příklady se však setkat můžete. Princip úvěru na obchodování s cennými papíry spočívá v tom, že investor část své investice do akcií pokryje z vypůjčených peněz od banky a ručí za ně nakoupenými akciemi.

Opět zde můžeme hovořit o páce, která však nedosahuje tak vysokých poměrů jako v předchozím případě, a navíc obchodujete na platformě banky, která může být pro řadu lidí stále serióznější institucí než broker. U nejvíce obchodovaných titulů vám pak banka poskytne půjčku až ve výši 80-90 % zamýšlené investice.

Po uzavření obchodu investor splatí úvěr včetně úroku a zůstává mu výnos, který může být opět několikanásobný díky znásobení velikosti jeho investice.

Klasická půjčka

Půjčku můžete využít v případě, že chcete investovat a momentálně nedisponujete hotovostí. Chystáte si otevřít obchodní účet u výše zmíněného brokera? To je přesně možnost, kdy se vám může tato cesta vyplatit. Přeci jenom náklady na neúčelový úvěr se mohou ročně pohybovat i kolem 10 % z výše úvěru a vykouzlit více než 10 % zhodnocení za rok klasickou investiční cestou bez páky už je slušný oříšek.

Ideální cestou tak je, půjčit si hotovost na otevření obchodního účtu. Během krátké doby ho tzv. otočit (zdvojnásobit množství peněz na obchodním účtu), což díky páce nemusí být až takový problém a půjčku splatit.

Investice do nemovitosti

Investice do nemovitosti

Investice do nemovitosti

Investovat do nemovitosti nemusíte pouze vlastní peníze. Pokud máte možnost dostat od banky hypoteční úvěr, bylo by škoda ho nevyužít i v případě, že vlastní bydlení máte. Kupte další nemovitost a hypoteční úvěr nechte splácet nájemníka.

Samozřejmě pronájem nemovitosti s sebou nese jistá rizika, nespolehlivý a neplatící nájemník může představovat strašáka. Především ve velkých městech je ale v dnešní době tak vysoká poptávka po nájemním bydlení, že máte skutečně z čeho vybírat. Během pár dní naleznete pro svou nemovitost nájemníky, kteří toto riziko představovat určitě nebudou.

Využijte tak půjčené peníze od banky a pořiďte si nájemní nemovitost. Výhodou u této investice je, že cena nemovitostí z dlouhodobého hlediska nikdy v historii neklesala. Ač jsou v současné době nemovitosti na svých historických maximech, pokles v řádech procent můžeme očekávat maximálně v horizontu pár let. Proto není problém takovou nemovitost ani v blízké budoucnosti prodat, splatit hypotéku a shrábnou zisk.

Slovo závěrem

Samozřejmě, že zmíněné cesty s sebou nesou jistou míru rizika. To však k investicím patří vždy a může jít například i o podílový fond v bance. Z výše uvedených možností je nákup nemovitosti a její následný pronájem takřka jistou trefou do černého. Ne každý však v současnosti takovou možnost má. Pokud však ano, opravdu byste měli po této možnosti skočit. Z dalších možností si už může vybrat téměř kdokoliv.

Pokud vám už nestačí být jedním z mnoha a chcete vystoupit z řady, inspirujte se Donaldem Trumpem. Rychle zbohatnout můžete jenom tak, když budete investovat půjčené peníze.